STRATEGIJA

Miesto vizijos kūrimui pasitelksime metodus, kurie leis įtraukti didelį skaičių Panevėžio miesto gyventojų, jaunimo, verslo, politikos, bendruomenės ir kitų interesų grupių atstovų. Miesto vizijos dirbtuvių dalyviai aiškinsis, ieškos sprendimų ir kurs drauge, sutelkdami visą dėmesį į miesto ateities galimybes. Taip bus apsvarstyti miesto ateities scenarijai ir pasirinkta ta miesto vizija, kurią pasirinks patys gyventojai, o ne politikai ar ekspertai.

Jei pas mus tai nepavyks, nes esame įpratę ginčytis, atstovauti savo interesus ir  nemokame susitarti?

Metodai, kuriuos taikysime yra sukurti remiantis šešis dešimtmečius trukusiais tyrimais ir eksperimentais, nagrinėjant, ko reikia, kad žmonės galėtų veikti bendradarbiaudami, o ne gindami ar piršdami savo idėjas arba atsisakydami puoselėtų vertybių. Šie metodai padėjo rasti susitarimus karščiausiuose kariniuose konfliktuose dalyvaujančioms šalims bei versle tarpsuavyje konkuruojančioms įmonėms, skirtingoms politinėms partijoms ir kartoms.

Kodėl reikia skirtingų interesų atstovų, ar nepaprasčiau pasamdyti ekspertus, kurie viską žino, ar savivaldybės darbuotojus, kurie priima sprendimus?

Kai visą miesto sistemą patalpiname kambaryje: surenkame žmones, turinčius autoritetą, išteklius, kompetenciją, informaciją ir poreikius, pasaulį pamatome įvairių žmonių akimis. Tai leidžia įgyti platų ir objektyvų supratimą apie miestą. Tokio visa apimančio paveikslo neturi nė vienas ekspertas ar valdininkas. Be to, vieni iš kitų dalyviai sužino naujų dalykų, mokosi, atranda atsakymus į klausimus, kurių negalėjo išspręsti vieni. Bendraudami stiprina pasitikėjimą ir bendrumo jausmą, pradeda tikėti, kad iš tiesų gali kurti kartu.

Bet jei net sukursime viziją, o vis tiek niekas nepasikeis?

Įtraukiantys metodai leidžia žmonėms sukurti savo viziją patiems, o ne priimti kitų primestą iš šalies. Be to, visi dalyviai vizijos dirbtuvių metu sutaria dėl bendro pagrindo ir įsipareigoja įgyvendinti pasirinktus uždavinius. Tačiau stipriausiai veikti toliau motyvuoja užsiėmimo metu gimęs tikėjimas, kad mes visi einame ta pačia kryptimi, kad nuširdžiai trokštame pokyčio, kurį patys pasirinkome.

Iš kur žinome, kad sukurta strategija yra pati tinkamiausia?

Dalyviai kuria ateities viziją visų pirma drauge išsiaiškinę ir supratę praeityje padarytas klaidas. Nagrinėjant dabartį, įvardijamos pasaulinės ar šalies tendencijos, kurios daro įtaką dabartines problemas ir ateities scenarijus. Galų gale dalyviai drauge nusprendžia, kas yra svarbiausia visiems, koks bus visų bendras pagrindas ir tik tada yra kuriama ateities vizija. Toks kelias apimantis praeitį, dabartį ir ateitį užtikrina, kad vizija nebus laužta iš piršto, ir jai pritaria dauguma dalyvių.

Kodėl svarbu dalyvauti tokiame procese?

Visų pirma dėl to, kad tai ypatinga patirtis. Tai galimybė pamatyti savo miestą pasaulio kontekste, prisidėti prie jo ateities kūrimo. Asmeniškai šiame procese dalyviai ūgteli kaip asmenybės, išplečia savo akiratį, mokosi susitarimų ir sprendimų paieškos, atranda bendraminčių.

Ką reikia daryti?

Kiek užtruks laiko?

Prisijungti ir sudalyvauti bent viename teminiame (verslo, kultūros, jaunimo ar kt.) susitikime.
Užsiregistruoti ir sudalyvauti visos dienos Panevėžio miesto vizijos sesijoje

Teminės grupės susitikimas truks  3-4 val.

Panevėžio miesto vizijos sesija 6-7 val.

Registruokis ir dalyvauk jaunimo susitikime rugpjūčio 10 d.!